Porady

Tworzenie stron w html to nie magia

Tworzenie stron w html to nie magia

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych musisz poznać podstawy. Jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia to szokiem będzie dla ciebie, że możesz pisać swój kod z powodzeniem w zwykłym notatniku. Narzędzie to znajduje się na każdym komputerze. To wystarczy do nauki na początek. Język html jest dość prosty, dlatego warto od niego zacząć zabawę z tworzeniem stronek. Jeśli już poznamy podstawy warto pobawić się samemu z tym językiem. Stworzenie pierwszej własnej stronki okaże się banalne, jeśli zaczniemy od zupełnych podstaw. Dobry kurs html powinien tłumaczyć po co jest każdy z elementów kodu.

Warto uczyć się nie na pamięć, ale rozumieć użyte linijki. Warto powiązać naukę html z zaznajomieniem się z CSS, ponieważ jest to ważne dla osób chcących zajmować się w przyszłości pozycjonowaniem stron internetowych. Dla takich osób nauka tworzenia stron powinna być jedną ze znanych umiejętności. Warto skorzystać z wiedzy jaką daje kurs html i stworzyć na początek kilka stron. Jedną na pewno od zera w notatniku, bo to pokazuje, że proces pisania kodu nie jest niczym magicznym.

Gdy zrozumiemy jak to działa pobierzmy edytor, który będzie dla nas wygodny i spróbujmy uprościć nasze poczynania korzystając z tego pomocnika.