E-commerce

Sklep bez magazynu

Sklep bez magazynu

Rynek e-commerce bardzo mocno ewoluował w ostatnich latach, bardzo dobrze to widać, gdy porównamy dzisiejsze sklepy internetowe z tymi, które funkcjonowały na rynku jeszcze z 10 lat temu. Obecnie sprzedawcy nawet nie muszą posiadać własnego magazynu i towaru, żeby móc sprzedawać w sieci, ten na pozór absurdalny pomysł, bardzo dobrze przyjął się w Internecie i nosi nazwę dropshipping.

Dropshipping polega na sprzedaży produktów w sieci, bez konieczności posiadania ich u siebie, cały koszt związany z przechowaniem i zaopatrzeniem się w towar ponosi hurtownik, który sam przesyła towar do klienta w imieniu sklepu, w którym kupił on wybrany przedmiot. Sprzedawca nie musi się martwić zadaniami związanymi z logistyką, więc jedyne, na czym musi się skupić, to sprowadzenie największej ilości klientów do sklepu i skalowanie sprzedaży. Jest to model biznesowy charakteryzujący się niskim progiem wejścia i dużymi możliwościami związanymi ze sprzedażą.

Dropshipping jest modelem elastycznym, pozwala właścicielom sklepów internetowych, bardzo szybko reagować na zmiany na rynku, a także testować różnorodne produkty, wybierając te, które będą, sprzedawać się najlepiej generując największe zyski. Odpowiednio wyposażony sklep internetowy i dobry marketing to recepta na sukces.

Dobrze w tym modelu biznesowym odnajdą się osoby które, wcześniej miały doświadczenie już ze sprzedażą w Internecie, a także, marketerzy, którzy pracowali w różnych programach partnerskich, w tym systemie mogą oni osiągnąć znacznie większe zyski, gdyż to oni decydują o swojej marży, jaką chcą zarobić na poszczególnych produktach czy ich kategoriach.

Dropshipping ma jednak pewne wady, nalezą do nich uzależnienie sprzedawcy od hurtownika, mniejsze możliwości negocjacji cen, a także bardzo duża konkurencja, która może sprzedawać dokładnie te same produkty, gdyż hurtownicy z reguły nie robią limitów dla sklepów, które mogą się u nich zaopatrywać. Wiąże się to z ryzykiem i możliwością poniesienia pewnych strat, szczególnie na początku przygody z tym modelem biznesowym.

Dropshipping może być doskonałą szansą na zarabianie pieniędzy, dla każdego, kto ma pojęcie o marketingu w sieci i zarabianiu na programach partnerskich ci, którzy zaczynają, powinni podejść do tego modelu z ostrożnością, która z pewnością nie będzie przesadzona, gdyż jak każdy biznes ten również niesie ze sobą ryzyko.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz